Електронно-обчислювальна техніка

ID: 20638
Field of knowledge 
17 Electronics and telecommunications
Specialty 
171 Electronics
Specialization 
Електронно-обчислювальна техніка
Form of study 
Full-time.
Availability of accreditation 
Why is it worth getting higher education on this educational program 

Електроніка зараз і в перспективі лежить в основі практично будь-якої інженерно-технічної і наукової діяльності, так як є універсальним засобом при вирішенні різноманітних задач і проблем в різних областях  господарства. Роль електроніки сьогодні істотно зростає в зв'язку з використанням мікропроцесорної техніки для обробки інформаційних сигналів. Так, наприклад, апаратне забезпечення всієї комп'ютерної техніки і відповідно розвиток інформаційних технологій ґрунтується на роботі електронних засобів. Отримавши серйозну освіту в галузі електроніки, можна в подальшому успішно спеціалізуватися в самих різних напрямках науки та інженерної практики. Перед випускниками відкриваються найширші обрії реалізації отриманих знань.

Крім успішної роботи в традиційних областях – промисловість, наукові дослідження, освіта, торгівля, випускники отримують можливість своєї професіональної реалізації в таких напрямках, що бурхливо розвиваються, як Інтернет речей (IoT), електроніка сонячної енергетики, електромобілів, агропромисловості, біотехніки захисту рослин і т.д .

Знання, які отримали фахівці за цією програмою, забезпечують їм працевлаштування не тільки на території нашої держави, а й по всьому світу.

Особливістю освітньої програми є те, що отримуються компетентності і результати навчання як зі знань, що визначать професійну підготовку  з електронних засобів взагалі, так і з електронних  та  інформаційних технологій мас-медіа  (кінематограф, телебачення, розважальні заходи). Це суттєво розширює можливості працевлаштування.

Випускники можуть працювати по дуже багатьох напрямках. Так, серед можливих місць роботи:

 • промислові підприємства:
  • науково-промислові комплекси,
  • науково-дослідні інститути,
  • конструкторсько-технологічні бюро з розробки та виробництва електронно-обчислювальної апаратури, а також інших електронних засобів;
 • компанії з розробки та тестування програмного забезпечення;
 • вищі навчальні заклади (викладацька діяльність);
 • телебачення та радіомовлення;
 • кінематограф та кіноіндустрія;
 • звукозапис, відеозйомка, озвучення приміщень та просторів;
 • відеодизайн, мультиплікація та анімація;
 • шоу-індустрія, проекція зображень великих розмірів, сценічне та спеціальне освітлення;
 • технічна охорона об’єктів засобами відеоспостереження;
 • аудіо-, відеообладнання житлових будинків;  
 • банки, транспортні підприємства і порти, підприємства електричних мереж, торгові мережі, організації МВС, МНС, оборони (розробка і супровід програмного забезпечення, обслуговування та ремонт електронно-обчислювальної апаратури та  інших електронних засобів);
 • сервісні центри по ремонту побутової електронної апаратури, комп'ютерних пристроїв і оргтехніки;
 • СТО автомобілів (обслуговування електронних систем діагностики та управління);
 • медичні заклади (технічне обслуговування електронного діагностичного та лікувального обладнання);
 • інші подібні місця роботи, де потрібні висококваліфіковані фахівці в галузі електроніки, з високим рівнем  оплати праці.

Допомогу в плануванні успішної професійної кар'єри та сприяння в працевлаштуванні студентів і випускників надає Кар'єра-центр університету. Проводяться регулярні Ярмарки Кар'єри із залученням провідних вітчизняних та зарубіжних роботодавців, презентації компаній, виступи кращих професіоналів у різних галузях і інші заходи.

Один з недавніх успішних випускників даної програми, Костянтин Стеблюк, зазначає: "При вступі до університету я довго думав і вибирав між кількома університетами і кількома спеціальностями. Для людей, які тільки закінчили школу, це складний вибір і дуже важливий. Адже після поглибленого вивчення певної галузі знань ти повинен вийти зі стін університету готовим до вирішення реальних практичних завдань. Я дуже радий, що вибрав цю освітню програму. Знання і досвід, які я тут отримав, допомогли мені визначитися, ким я бачу себе в майбутньому, і дозволили успішно почати роботу в галузі електроніки з застосуванням сучасних інформаційних технологій ".

Наш випускник – це фахівець в галузі електроніки,  комунікаційних та інформаційних технологій мас-медіа. Його послуги  затребувані в сфері створення і супроводу інформаційного контенту інфомереж, теле- і радіомовлення, при підготовці і проведенні конгресів і симпозіумів, видовищних заходів, презентацій розробок. А які ще захоплюючі можливості відкриються за роки  навчання – адже ми живемо за часів другої квантової революції!

Program profile

Educational components of the program (training plan)

Scanned copies of the educational program and curriculum

Upon a successful completion of respective educational program with subsequent attestation the student (graduate), is awarded an appropriate University degree qualification getting the relevant level higher educational institution Diploma.
Higher education studies qualification level/degree awarded to graduates:
Higher education document issued to graduates:
Master Diploma;
European model Master Diploma Supplement.
Special field Department ensuring the program implementation 
Educational Program Manager, contact person 
Панов Леонід Іванович