Ви є тут

Особам з інвалідністю

Загальна інформація

На території університету всі шляхи руху до будівель і споруд мають тверде покриття.

Ширина пішохідних доріжок або тротуарів із зустрічним рухом є не менше ніж 1,8 метра.

Університет забезпечує надання місць для паркування особистого автотранспорту осіб з інвалідністю або транспорту, який перевозить осіб з інвалідністю, поблизу входу до будівель і споруд, не далі ніж за 50 метрів.

Університет гарантує особам з інвалідністю можливість дістатися будь-якого місця на території університету, у тому числі, за необхідності, організовується перенесення осіб з інвалідністю по сходах в корпусах, де відсутні ліфти або підйомники.

Здобувачам освіти

В університеті діє Положення про організацію інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Університет забезпечить Вам можливість здобувати освіту в інклюзивної групі – це академічна група, де поряд із іншими здобувачами освіти навчаються одна або більше осіб з особливими освітніми потребами.

Для утворення інклюзивної групи Вам або одному з Ваших батьків (інших законних представників) необхідно письмово звернутися до ректора (подати заяву через деканат) та надати індивідуальну програму реабілітації (за наявності), та іншу документацію, що підтверджує наявність у Вас особливих освітніх потреб.

На підставі та з урахуванням цих документів, за Вашою участю, буде розроблено Ваш індивідуальний навчальний план здобувача освіти з особливими освітніми потребами.

З метою організації інклюзивного навчання в університеті працює група психолого-педагогічного супроводу, яка забезпечить для Вас спеціальний навчально-реабілітаційний супровід, а саме:

• надасть допомогу в організації освітнього процесу, забезпечить написання та моніторинг виконання Вашого індивідуального навчального плану, організацію для Вас індивідуальних консультацій тощо;
  • надасть психологічну та педагогічну допомогу під час освітнього процесу;
  • здійснить заходи щодо створення умов для Вашої соціальної та соціально-побутової підтримки, в тому числі надання інформації та допомоги у влаштуванні в гуртожиток, отриманні технічних засобів реабілітації, організації волонтерської допомоги;
  • забезпечить надання Вам місця для паркування особистого автотранспорту або транспорту, який Вас перевозить.

Ваш супровід під час здобуття освіти можуть здійснювати батьки (інші законні представники) або особи, уповноважені ними, соціальні працівники (робітники), волонтери.

Університетом забезпечується можливість проживання осіб з особливими освітніми потребами разом із особами, що їх супроводжують, (гуртожиток № 3: розташований у безпосередній близькості від навчальних корпусів університету, будівля має окремий вхід, що обладнаний пандусом, який дає доступ до житлових приміщень, минаючи вестибюль зі сходами).

Вступникам

Приймальна комісія розташована в головному навчальному корпусі (Одеса, проспект Шевченка, 1).

Доступ до корпусу забезпечується широкими тротуарами (покриття – тротуарна плитка). Ґанок корпусу обладнаний пандусом, вхідні двері корпусу збільшеної ширини, без порогів.

У корпусі Вам забезпечено безперешкодний доступ до:

• приймальної комісії (кабінет № 125: двері мають додаткову стулку для збільшення ширини, поріг відсутній);
  • деканату Інституту дистанційної та заочної освіти (кабінет № 116: двері збільшеної ширини, поріг на рівні підлоги);
  • буфету (розташований у вестибюлі корпусу, прохід широкий, пороги відсутні);
  • санітарного вузлу, пристосованого для осіб з інвалідністю.

Під час відвідування університету Вам, за Вашим бажанням, буде надано допомогу та організовано супровід – детальніше у наступному розділі.

Особам, які не є здобувачами освіти

В університеті діє Порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час перебування на території (в приміщеннях) Одеського національного політехнічного університету.

Для отримання допомоги та супроводу під час відвідування університету Вам необхідно:

• або зателефонувати у відділ охорони університету за номером:
    • +38 (048) 705-86-99,
    • +38 (096) 486-63-03,
      та повідомити мету, дату, час відвідування, необхідність надання місця для паркування особистого автотранспорту або транспорту, який Вас перевозить, та домовитися про місце зустрічі з працівником університету, який буде Вас супроводжувати;
  • або на вході у будь-якій корпус університету звернутися до працівника відділу охорони, який викличе спеціального працівника для Вашого супроводу.