Ви є тут

Умови для навчання і проживання

Умови навчання

Заняття проводять досвідчені висококваліфіковані викладачі, що мають досвід наукової та практичної роботи у відповідній галузі.

Навчальні аудиторії та лабораторії обладнані усім необхідним устаткуванням та приладами.

Навчальні корпуси розташовані компактно, у межах одного кварталу. Заняття проводяться в одну зміну.

Науково-технічна бібліотека університету – одна з найкращих у регіоні. Її книжковий фонд складає 1,35 мільйонів унікальних примірників (без врахування екземплярів однієї й тієї ж книги, що повторюються). До послуг студентів абонементне обслуговування, у тому числі замовлення через Іnternet, п’ять читальних залів, які можуть умістити понад 500 читачів, електронна бібліотека, вільні wi-fi зони.

Крім технічної та інженерної літератури бібліотека має багатий фонд художньої літератури.

 

Умови проживання

Всім іногороднім студентам бюджетної та контрактної форми навчання надаються місця у гуртожитках Студентського містечка.

Студентське містечко з гуртожитками на 5000 місць розташовано біля великого парку з озерами, неподалік від моря та навчальних корпусів. Мешкають студенти у кімнатах на 2-х, 3-х або 4-х осіб. Всі гуртожитки підключені до мережі Internet.

Комплекс студентських столових включає пункти харчування як в навчальних корпусах університету, так і на території студентського містечка.

 

Спорт

Університет має великий спортивний комплекс на території студентського містечка. Тут розміщено 7 спеціалізованих спортивних і тренажерних залів, басейн, тир, стадіон, тенісні корти, спортивні площадки.

В спорткомплексі діє багато спортивних секцій, зокрема, тренуються університетські команди з футболу, баскетболу, волейболу, регбі, водного поло та ніші.

 

Науково-технічна творчість

Студенти нашого університету беруть участь у численних студентських науково-технічних проектах, стартапах, змаганнях, кружках тощо.

Команда студентів нашого університету є учасником міжнародного проекту «Formula Student», який на цей час є найпопулярнішим і масштабнішим серед студентських інжинірингових змагань у світі. Студенти проектують, розраховують, виготовляють і збирають гоночний автомобіль класу Formula SAE, на якому беруть участь у міжнародних змаганнях.

В університеті активно працюють студентські наукові лабораторії з робототехніки, проектування мікроконтролерів, програмування мобільних пристроїв під керуванням операційних систем Android, iOS, Windows Phone, а також  з розробки сучасних інформаційних систем.

Студенти нашого університету є одними з найкращих у міжнародних змаганнях з робомобілей. Команда нашого університету регулярно бере участь у міжнародних та національних змаганнях в Україні та країнах Європи, багато разів здобувала перемогу або входила в трійку-п’ятірку найкращих.

В університеті проходять міжнародні наукові конференції, літні школи, які не тільки знайомлять студентів з найсучаснішими тенденціями в галузі інформаційних технологій, а і дозволяють співпрацювати зі студентами Німеччини, Польщі, Чехії, тощо.

 

Культурний та творчий відпочинок

Наш університет має Палац культури студентів на 1000 місць, що є одним з найкращих сучасних комплексів міста, де студенти відпочивають, розважаються та займаються самодіяльністю у естрадних, танцювальних і театральних колективах, відвідують вистави і концерти, беруть участь у командних змаганнях КВВ.

 

Відпочинок та оздоровлення

Університет має власну спортивно-оздоровчу базу відпочинку «Чайка», яка знаходиться в екологічно чистій зоні, одному з найвідоміших курортних місць Одеської області – Кароліно-Бугазі. На території комплексу розташовано: стадіон з баскетбольним і волейбольним майданчиками, тенісний корт, літній кінотеатр, дискотека, їдальня на 420 посадочних місць, великий пляж. Тут щорічно проводять канікули понад 3000 студентів за пільговими путівками.

 

Активний відпочинок

Студенти нашого університету мають можливість приєднатися до членів тур-клубу «Романтик» та спробувати себе в таких видах туризму, як піший, гірський, водний, лижний, велосипедний.

 

Навчання та стажування за кордоном

Щорік студенти нашого університету виїжджають за кордон на безкоштовне навчання за рахунок держбюджету України, програм Європейського Союзу та прямих договорів університету з зарубіжними університетами-партнерами з Німеччини, Австрії, Швеції, Іспанії, Польщі, Китаю та інших країн.

В університеті діють уніфіковані до вимог Болонського процесу навчальні плани, які надають студентам можливості брати участь у проектах академічної мобільності та отримувати «подвійні дипломи».

Отримати мовну підготовку, необхідну для участі у проектах академічної мобільності, та пройти мовну і ознайомчу практику в країнах Європи, студенти можуть в Українсько-німецькому, Українсько-іспанському або Українсько-польському інститутах нашого університету.

 

Військова підготовка офіцерів запасу

Студенти усіх факультетів та інститутів нашого університету мають можливість навчатися на кафедрі військової підготовки офіцерів запасу.

До навчання допускаються юнаки та дівчата – студенти 2 або 3 курсу денної форми навчання, які придатні до військової служби за станом здоров’я. Термін навчання – 2 роки (4 семестри).

Після отримання диплома бакалавра випускник закінчує навчання на кафедрі військової підготовки 30-денними навчальними зборами при військовій частині, складає державний екзамен та приймає військову присягу. Йому присвоюється первинне офіцерське звання – «молодший лейтенант запасу».

Це дає можливість успішно будувати службову кар’єру у структурах України, де наявність військового звання є обов’язковою: на державній службі, в силових структурах, в Збройних Силах (та інших утворених відповідно до Законів України військових формуваннях), підрозділах МНС, Прикордонних Військах, Митній Службі, а також у правоохоронних органах спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту та спецзв’язку.