Ви є тут

Довідка про університет

Повна офіційна назва: Національний університет «Одеська політехніка».

Скорочена офіційна назва: Одеська політехніка.

Місцезнаходження: Україна, Одеса, пр. Шевченка, 1.

Попередні назви:

Державний університет «Одеська політехніка» (ОП);

Одеський національний політехнічний університет (ОНПУ);
  Одеський державний політехнічний університет (ОДПУ);
  Одеський політехнічній інститут (ОПІ);
  Одеський індустріальний інститут (ОІІ).

Форма власності: державна.

Підпорядкування: Міністерство освіти і науки України.

Рік заснування: 1918, університет є найстарішим технічним закладом вищої освіти на півдні України.

Особливості історії: серед співробітників університету є лауреат Нобелівської премії, 20 лауреатів Державних премій, 4 Героя Праці.

Основні структурні підрозділи: 15 навчально-наукових інститутів та факультетів, 64 кафедри.

Відокремлені структурні підрозділи: 3 коледжі, 1 вище професійне училище.

Рівні вищої освіти, на яких в університеті здійснюється підготовка фахівців:
перший (бакалаврський) рівень – 36 спеціальностей, 76 освітніх програм (спеціалізацій);
другий (магістерський) рівень – 29 спеціальностей, 62 освітні програми (спеціалізації);
третій (освітньо-науковий) рівень (здобувається ступінь доктора філософії) – 22 спеціальності;
науковий рівень (здобувається ступінь доктора наук) – 15 спеціальностей.

Ліцензований обсяг: 12 825 місць.

Фактична кількість осіб, які навчаються в університеті: 6 618 осіб.

Навчання та стажування за кордоном: Діють програми академічної мобільності та «подвійних дипломів» з навчальними закладами Австрії, Болгарії, Іспанії, Китаю, Німеччини, Польщі, Португалії, Чехії, Швеції.

Підготовка іноземних громадян: за всіма спеціальностями.

Підготовка до вступу: у спеціальному навчальному підрозділі.

Військова кафедра: всі студенти мають можливість отримати військову підготовку офіцерів запасу.

Форми навчання: очна; заочна; паралельне навчання (одночасне навчання за декількома спеціальностями).

Післядипломна освіта: перепідготовка; підвищення кваліфікації.

Розташування навчальних корпусів: в центрі міста у межах одного кварталу.

Розташування гуртожитків: в курортній частині міста.

Надання гуртожитків:
  всім іногороднім студентам денної форми навчання;
  студентам заочної форми навчання на час заліково-екзаменаційних сесій.

Інфраструктура:
  науково-технічна бібліотека (5 читальних залів, книжковий фонд 1 мільйон 200 тисяч одиниць, електронна бібліотека, вільні wi-fi зони);
  палац культури студентів (1000 місць, естрадні, танцювальні і театральні студії);
  спортивний комплекс (7 спеціалізованих спортивних і тренажерних залів, басейн, тир, стадіон, тенісні корти, спортивні площадки);
  спортивно-оздоровча база (в екологічно чистій зоні Кароліно-Бугазу);
  студентська поліклініка;
  санаторій-профілакторій.

Працевлаштування випускників: в університеті діє Кар’єра-центр, щорік проводиться «Ярмарок кар’єри».

Незалежні рейтинги закладів вищої освіти України: університет має найвищий рейтинг серед технічних вишів Одеси за даними відомих незалежних рейтингів «ТОП-200 Україна»; «Консолідований рейтинг ВНЗ України»; «Рейтинг зарплат випускників ВНЗ України за версією журналу "Гроші"»; «Рейтинг ВНЗ України за показниками Scopus»; «Рейтинг ВНЗ України порталу DOU».

Участь у міжнародних асоціаціях: університет є членом Асоціації університетів Європи (EUA), Міжнародної Асоціації університетів (IAU), Євразійського Союзу університетів (EURAS), Європейської мережі ядерної освіти (ENEN), Асоціації з експлуатації ядерних реакторів ІІ та ІІІ поколінь (NUGENIA), Європейської регіональної мережі освіти з підвищення кваліфікації фахівців атомної енергетики (STAR-NET); в університеті працює кафедра ЮНЕСКО (UNESCO Chair).

Заклади вищої освіти, що створені на базі Одеського національного політехнічного університету:
  Одеська державна академія будівництва і архітектури;
  Одеська національна академія зв'язку;
  Одеський державний аграрний університет;
  Одеський національний економічний університет;
  Одеський національний морський університет;
  Пензенський технологічний університет;
  Севастопольський національний технічний університет.