Професійне спілкування іноземною мовою в сфері публічного управління та адміністрування

Обов'язкова дисципліна
Навчальна дисципліна загальної підготовки
Обсяг освітнього компонента: 
• у кредитах ЄКТС — 4.5; • у навчальних годинах — 135.
Розподіл навчальних годин (аудиторні заняття / самостійна робота): 
• очна форма — 44 / 91; • заочна форма — 20 / 115.
Кількість аудиторних занять за видами (лекції / практичні заняття / лабораторні заняття): 
• очна форма — 0 / 22 / 0; • заочна форма — 0 / 10 / 0.
Семестровий контроль: 
Екзамен.
Освітню компоненту забезпечує: 
Анотація: 

Мета вивчення дисципліни:
1) розвивати компетентності іншомовного усного і письмового спілкування й використання іноземної мови у сфері публічного управління та адміністрування;
2) формувати загальні та спеціальні компетентності відповідно до стандарту, які є складовою інтегральної компетентності (здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері публічного управління та адміністрування та/або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог).
3) формувати соціальні навички (soft skills): комунікативні навички (ефективне усне та письмове спілкування, уміння вести діалог та аргументувати свої думки, активне слухання та вміння задавати уточнюючі запитання); міжкультурна компетентність (розуміння та повага до інших культур, толерантність до різноманітності, вміння адаптуватися до різних культурних контекстів); критичне мислення; емоційний інтелект (самоусвідомлення та контроль емоцій, емпатія та розуміння почуттів інших, побудова довірливих стосунків); креативність та адаптивність.
Досягненню мети сприятимуть такі методи викладання та навчання:
за особливостями навчально-пізнавальної діяльності: при проведенні занять (вивчення теоретичного матеріалу та оволодіння практикою його використання) використовується пояснювальний метод викладання і репродуктивний метод здобувача. Під час вивчення дисципліни використовуються різноманітні методи організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності: за джерелом інформації - словесні (пояснення), наочні (демонстрація граматичного матеріалу на прикладах); практичні (виконання практичних завдань); за ступенем управління навчальною діяльністю - під керівництвом викладача, самостійна робота здобувачів. У вивченні дисципліни використовуються також граматично-перекладний метод (grammar-translation) та лексико-перекладний метод; комунікативний метод (сommunicative); свідомо-порівняльний метод (сonscious-comparative); метод контролю та самоконтролю у навчанні;
для формування пізнавальних інтересів використовуються такі методи при проведенні практичних занять: інтерактивні методи навчання під час обговорення тематичних текстів (відповіді на запитання до текстів); створення ситуації новизни навчального матеріалу; створення відчуття успіху в навчанні.
Форми проведення занять: навчальні заняття (практичні заняття як в очній формі, так і он-лайн з застосуванням Google-класів, а також консультації); виконання індивідуальних завдань на практичних заняттях та під час самостійної роботи, контрольні заходи, самостійна робота.

Практичне значення та використання отриманих знань:
є основою професійної діяльності у сфері публічного управління, де комунікативний аспект має велике значення як у процесі професійного, так і особистісного зростання..
Тематика та види навчальних занять

Для денної форми здобуття освіти

Практичні заняття

Практичне заняття №1-2. Особливості функціонування систем публічного управління та публічної служби у Великій Британії та США. Історичні аспекти управління охороною здоров’я.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Часові форми активного і пасивного стану. Present Perfect Continuous «have been doing». Past Perfect Continuous «had been doing». Ступені порівняння прикметників та прислівників,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою особливостей функціонування систем публічного управління та публічної служби у Великій Британії та США
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою особливостей історичних аспектів управління охороною здоров’я.

Практичне заняття №3-4. Характеристика систем місцевого самоврядування у Великій Британії та США. Зарубіжний досвід функціонування системи охорони здоров’я в контексті забезпечення реалізації права на охорону здоров’я.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Часові форми теперішнього часу активного і пасивного стану.
Часові форми минулого часу. Загальні та спеціальні питання, відповіді на них,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою систем місцевого самоврядування у Великій Британії та США
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою зарубіжного
досвіду функціонування системи охорони здоров’я в контексті забезпечення реалізації права на охорону здоров’я

Практичне заняття №5-6. Історичні, організаційні засади НАТО. Реалізація політики НАТО. Міжнародні засади формування державної політики та управління медичною допомогою.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Звороти: «used to» / «get used to» / «be used to» / «would»,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою історичних, організаційних засад НАТО та реалізації політики НАТО.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою міжнародних засад формування державної політики та управління медичною допомогою.

Практичне заняття №7-8. Вимоги членства в Європейському Союзі. Інституційні засади ЄС. Взаємодія України і ЄС у сфері охорони здоров’я.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Різниця показників майбутнього часу: «will» / «may» / «might» / «to be going to» / «Present Continuous» / «Present Simple,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою вимог членства в Європейському Союзі та інституційних засад ЄС
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою вимог щодо взаємодії України і ЄС у сфері охорони здоров’я.

Практичне заняття №9-10. Публічне управління охороною здоров’я у Великій Британії та США.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Future Perfect «will have done» vs. Future Perfect Continuous «will have been doing». Умовні речення різних типів,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою механізмів
формування та реалізації публічного управління охороною здоров’я у Великій Британії та США.

Практичне заняття №11-12. Державна політика і державне регулювання медичною діяльністю в Україні.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Звороти: «I wish» / «If only» / «I prefer» / «I'd prefer» / «I'd rather». Нюанси вживання герундія vs. інфінітиву,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою політичної системи України та її законодавчої гілки влади.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою державної політики і державного регулювання медичною діяльністю в Україні.

Практичне заняття №13-14. Функціонування і розвиток системи управління України. Гілки влади в Україні та публічні комунікації. Заклади охорони здоров’я як об’єкт управління.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Дієприкметник теперішнього (Participle I) та минулого (Participle II) часу,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою механізмів функціонування і розвитку системи управління України – зокрема її гілок влади та публічної комунікації між ними.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою закладів охорони здоров’я як об’єктів управління.

Практичне заняття №15-16. Децентралізація і місцеве самоврядування в Україні. Впровадження електронного урядування та розвиток електронної медицини. Управління інформаційними системами в медичному та фармацевтичному бізнесі.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Зворот мови Complex Object: «I want you to do ...». Модальні дієслова та їх еквіваленти: «can» / «could» / «should» / «must» / «may» / «might» / «will» / «shall» / «be able to» / «dare do» / «ought to» / «have to» / «be allowed to». Модальні дієслова для передачі минулого часу,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою процесу децентралізації і місцевого самоврядування в Україні.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою особливостей управління інформаційними системами в медичному та фармацевтичному бізнесі..

Практичне заняття №17-18. Особливості реалізації виконавчої влади в Україні. Публічне адміністрування в сфері охорони здоров’я в умовах реформування.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Вживання іменників з визначальними словами. Варіації форм з відтінком порівняння,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою особливостей реалізації виконавчої влади в Україні.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою публічного адміністрування в сфері охорони здоров’я в умовах реформування.

Практичне заняття №19-22. Публічне управління охороною здоров’я в Україні.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Погодження часів. Непряма мова «he said that...»,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою публічного управління охороною здоров’я в Україні.

Для заочної форми здобуття освіти

Практичні заняття

Практичне заняття №1. Особливості функціонування систем публічного управління та публічної служби у Великій Британії та США. Історичні аспекти управління охороною здоров’я.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Часові форми активного і пасивного стану. Present Perfect Continuous «have been doing». Past Perfect Continuous «had been doing». Ступені порівняння прикметників та прислівників,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою особливостей функціонування систем публічного управління та публічної служби у Великій Британії та США
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою особливостей історичних аспектів управління охороною здоров’я.

Практичне заняття №2. Характеристика систем місцевого самоврядування у Великій Британії та США. Зарубіжний досвід функціонування системи охорони здоров’я в контексті забезпечення реалізації права на охорону здоров’я.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Часові форми теперішнього часу активного і пасивного стану.
Часові форми минулого часу. Загальні та спеціальні питання, відповіді на них,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою систем місцевого самоврядування у Великій Британії та США
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою зарубіжного
досвіду функціонування системи охорони здоров’я в контексті забезпечення реалізації права на охорону здоров’я

Практичне заняття №3. Історичні, організаційні засади НАТО. Реалізація політики НАТО. Міжнародні засади формування державної політики та управління медичною допомогою.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Звороти: «used to» / «get used to» / «be used to» / «would»,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою історичних, організаційних засад НАТО та реалізації політики НАТО.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою міжнародних засад формування державної політики та управління медичною допомогою.

Практичне заняття №4. Вимоги членства в Європейському Союзі. Інституційні засади ЄС. Взаємодія України і ЄС у сфері охорони здоров’я.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Різниця показників майбутнього часу: «will» / «may» / «might» / «to be going to» / «Present Continuous» / «Present Simple,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою вимог членства в Європейському Союзі та інституційних засад ЄС
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою вимог щодо взаємодії України і ЄС у сфері охорони здоров’я.

Практичне заняття №5. Публічне управління охороною здоров’я у Великій Британії та США.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Future Perfect «will have done» vs. Future Perfect Continuous «will have been doing». Умовні речення різних типів,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою механізмів
формування та реалізації публічного управління охороною здоров’я у Великій Британії та США.

Практичне заняття №6. Державна політика і державне регулювання медичною діяльністю в Україні.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Звороти: «I wish» / «If only» / «I prefer» / «I'd prefer» / «I'd rather». Нюанси вживання герундія vs. інфінітиву,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою політичної системи України та її законодавчої гілки влади.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою державної політики і державного регулювання медичною діяльністю в Україні.

Практичне заняття №7. Функціонування і розвиток системи управління України. Гілки влади в Україні та публічні комунікації. Заклади охорони здоров’я як об’єкт управління.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Дієприкметник теперішнього (Participle I) та минулого (Participle II) часу,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою механізмів функціонування і розвитку системи управління України – зокрема її гілок влади та публічної комунікації між ними.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою закладів охорони здоров’я як об’єктів управління.

Практичне заняття №8. Децентралізація і місцеве самоврядування в Україні. Впровадження електронного урядування та розвиток електронної медицини. Управління інформаційними системами в медичному та фармацевтичному бізнесі.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Зворот мови Complex Object: «I want you to do ...». Модальні дієслова та їх еквіваленти: «can» / «could» / «should» / «must» / «may» / «might» / «will» / «shall» / «be able to» / «dare do» / «ought to» / «have to» / «be allowed to». Модальні дієслова для передачі минулого часу,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою процесу децентралізації і місцевого самоврядування в Україні.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою особливостей управління інформаційними системами в медичному та фармацевтичному бізнесі..

Практичне заняття №9. Особливості реалізації виконавчої влади в Україні. Публічне адміністрування в сфері охорони здоров’я в умовах реформування.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Вживання іменників з визначальними словами. Варіації форм з відтінком порівняння,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою особливостей реалізації виконавчої влади в Україні.
3. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою публічного адміністрування в сфері охорони здоров’я в умовах реформування.

Практичне заняття №10. Публічне управління охороною здоров’я в Україні.
Мета заняття: 1. Вдосконалювати лексико-граматичні навички - Погодження часів. Непряма мова «he said that...»,
2. Розвивати комунікаційні компетенції з обговорення іноземною мовою публічного управління охороною здоров’я в Україні.

Консультації здійснюються впродовж семестру згідно встановленого розкладу.
Індивідуальна робота

Для денної форми здобуття освіти
не запланована

Для заочної форми здобуття освіти
не запланована

Форми контрольних заходів та оцінювання результатів навчання

Для денної форми здобуття освіти
Поточний контроль полягає у виконанні
1. індивідуальних поточних завдань (завдання практичних занять). Індивідуальні поточні завдання виконуються письмово і полягають в оволодінні необхідними лексико-граматичними та розмовними компетентностями. Бездоганне виконання індивідуальних поточних завдань разом із виконанням творчого завдання – 30 балів. Активності на практичному занятті оцінюються в 20 балів;
2. двох модульних контрольних робіт. Модульні контрольні роботи проводяться у формі тесту та відкритих питань. Бездоганне виконання кожної модульної контрольної роботи становить 25 балів. За дві МКР – 50 балів.
Підсумковий контроль – екзамен. Екзамен усний (у випадку онлайн навчання – письмовий). Максимальна оцінка, яку може отримати студент – 100 балів

Для заочної форми здобуття освіти

Поточний контроль полягає у виконанні
1) індивідуальних поточних завдань (завдання практичних занять). Індивідуальні поточні завдання виконуються письмово і полягають в оволодінні необхідними лексико-граматичними та розмовними компетентностями. Бездоганне виконання індивідуальних поточних завдань разом із виконанням творчого завдання – 40 балів. Активності на практичному занятті оцінюються в 20 балів;
2) виконання завдань для перевірки знань системи державного управління та місцевого самоврядування за кордоном та в Україні (3 відкритих запитання за тематикою занять та одне творче завдання). Бездоганне виконання тестових завдань становить 40 балів;
Підсумковий контроль – екзамен. Екзамен усний (у випадку онлайн навчання – письмовий). Максимальна оцінка, яку може отримати студент – 100 балів.

Результати навчання: 

ПРН 1 Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної політики, основ та технологій прийняття управлінських рішень
ПРН8. Уміти здійснювати ефективну комунікацію, аргументувати свою позицію, використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології у сфері публічного управління та адміністрування на засадах соціальної відповідальності, правових та етичних норм.
ПРН9. Спілкуватися іноземною мовою на професійну тематику, обговорювати проблеми публічного управління та результати досліджень
ПРН10. Представляти органи публічного управління й інші організації публічної сфери та презентувати для фахівців і широкого загалу результати їх діяльності.

m772508 ▪ 2025 рік