Ювелірнє литво

ID: 6094
Вибіркова дисципліна
Навчальна дисципліна професійної підготовки
Рік впровадження: 
2020.
Кількість кредитів ЄКТС: 
4.50.
Форма контрою: 
Екзамен.
Кількість аудиторних занять: 
30 годин лекційних занять, 30 годин практичних занять.

Мета дисципліни: формування комплексу знань, які , отримані при вивченні  дисципліни «Ювелірне литво»    необхідні для успішного освоєння дисциплін: нові матеріали, моделювання й оптимальні технологічні системи, теоретичні основи механізації й автоматизації процесів виробництва виливків, основи теорії плавки та виробництва виливків, проектування та виробництво оснастки, основи САПР, ювелірне та художнє литво, охорона праці; для виконання комплексних завдань на державному екзамені з спеціальних дисциплін, а також при підготовці до захисту дипломних проектів спеціалістів та кваліфікаційних робіт магістрів. Завдання дисципліни: доведення до студентів теоретичних основ ливарного машинобудування, принципів формоутворення ювелірних виробів, інженерних методів аналізу і вибору раціонального використання матеріалів та металів; проведення необхідних заходів отримання високоякісних виливків, висновків та реко¬мендацій для подальшого вдосконалення практичних навичок. Основна задача вивчення дисципліни, це навчити майбутнього фахівця ювеліра правильно вибирати і технічно грамотно обґрунтовувати запропоновані технічні рішення процесу виробництва прикрас любої конфігурації та складності виготовлення.

Основні результати навчання

Збирати необхідну інформацію, використовуючи науково-технічну літературу, бази даних та інші джерела, аналізувати і оцінювати її, обирати оптимальні методи та здійснювати статистичний аналіз даних. Пропонувати нові технічні рішення з урахуванням цілей та ресурсних обмежень, економічних, екологічних, правових та без пекових аспектів, розробляти і застосовувати нові металургійні технології. Вміти володіти теорією та практикою ювелірного та художнього литва. Вміти працювати з фахівцями з різних галузей в рамках професійної діяльності.Вміти володіти теорією та практикою ювелірного та художнього литва.

Форми організаційного процесу та види навчальних занять

Л – лекційні заняття; ПР – практичні заняття; СРС – самостійна робота здобувачами вищої освіти; МКР – модульна контрольна робота; К –консультації.

Тематика та види навчальних занять.

2семестр
1 тиждень
Л.1. Види та формоутворення ювелірних виробів
ПР. 1. Пайка твердими припоями
СРС, К.

2 тиждень
Л.2. Одержання литих заготівель
ПР.2. Пайка твердими припоями
СРС, К.

3 тиждень
.Л.3. Плавка дорогоцінних металів та сплавів
ПР.2.. Виготовлення кілець
СРС, К.

4тиждень
Л.4. Плавка дорогоцінних металів та сплавів
ПР.3. Виготовлення кілець
СРС, К.

5тиждень
Л.5. Методи визначення проби дорогоцінних металів і сплавів
ПР.3. Виготовлення   браслетів із складними замками 
СРС, К.

6 тиждень
Л.6. Матеріали для виготовлення воскових моделей
ПР.4. Виготовлення   браслетів із складними замками 
СРС, К.

7 тиждень
Л.7. Призначення воску за кольором
ПР.4. Готування сумішей і одержання форм монолітів
СРС, К.

8тиждень
Л.8. Призначення воску за кольором. 
ПР.5. Готування сумішей і одержання форм монолітів
МКР 1, СРС, К.

9тиждень
Л.9. Термообробка ювелірної форми
ПР.5. Термообробка ливарних форм-монолітів
СРС, К.

10 тиждень
Л.10. Термообробка ювелірної форми
ПР.6. Термообробка ливарних форм-монолітів
СРС, К.

11    тиждень
Л.11. Основні принципи заливання під впливом примусового тиску
ПР.6. Формоутворення відливок під впливом примусового тиску
СРС, К.

12 тиждень
Л.12. Основні принципи заливання під впливом примусового тиску
ПР.7. Формоутворення відливок під впливом примусового тиску
СРС, К.

13тиждень
Л.13. Сутність лиття ювелірних форм, з розташуванням в них каменів
ПР.7. Очищення і термообробка відливок
СРС, К.

14тиждень
Л.14. Сутність лиття ювелірних форм, з розташуванням в них каменів
ПР.8. Очищення і термообробка відливок
СРС, К.

15тиждень
Л.15. Основні типи дефектів лиття та методи їх усунення
ПР.9. Процес розмітки і різання заготівель
МКР 2, СРС, К.

Самостійна робота.

Самостійна робота є основним засобом засвоєння студентом навчального матеріалу в час, вільний від обов'язкових навчальних занять. 
Самостійна робота складає 75 години. Розподіл самостійної роботи за видами навчальних робіт:
1)    підготовка до лекційних занять – 25 годин;
2)    підготовка до практичних занять – 25 години;
3)    підготовка до екзамену – 25 годин.

Процедура оцінювання. 

Система оцінювання рівня навчальних досягнень ґрунтується на принципах ЄКТС та є накопичувальною. Здобувачі протягом семестру готуються до лекційних та практичних занять, виконують дві модульні контрольні роботи у 2 семестрі. Для забезпечення оперативного контролю за успішністю та якістю рівня навчальних досягнень здобувачів вищої освіти дисципліна поділяється на два семестрові модулі у 2 семестрі. Кожний модуль оцінюється у 50 балів. Оцінювання модулю здійснюється по накопичувальній системі: 30 балів за модульну контрольну роботу та 20 балів за захищені практичні роботи у терміни згідно з календарним графіком навчального току. Семестровий модуль №1 МКР1. Модульна контрольна робота – 30 балів (8 тиждень). ПР – 20 балів (1-8 тиждень). Перескладання можливе протягом 9-11 тижнів за розкладом консультацій. Семестровий модуль №2 МКР2. Модульна контрольна робота – 30 балів (15 тиждень). ПР – 20 балів (9-15 тиждень). 

Умови допуску до підсумкового контролю

До екзамену допускаються здобувачі вищої освіти, які виконали всі види навчальних елементів навчальної дисципліни на не менш, ніж 60%. Екзамен відбувається за всіма тематичними (змістовними) модулями дисципліни. Складання/перескладання екзаменів зорганізується за встановленим делегатом розкладом.

Політика освітнього процесу 

Здобувач зобов’язаний своєчасно та якісно виконувати всі отримані завдання, відвідувати консультації викладача з метою з’ясування всіх не зрозумілих під час самостійної та індивідуальної роботи, питань. Такій підхід сприяє формуванню академічної культури та академічної доброчесності, здобуттю навичок самостійної роботи і формування відповідних компетентностей, як для успішного навчання на відповідному освітньому рівні, так і для майбутньої професійної діяльності. Робота, яка виконана після встановлених викладачем термінів, не приймається. Відсутність здобувача на екзамені або на контрольній роботі відповідає оцінці «0».  Складання/перескладання екзаменів – за встановленим деканатом розкладом.  Під час лекції користуватися телефонами забороняється.   Заборонено використання будь-яких літературних джерел, конспектів лекцій, шпаргалок під час проходження модульних контролів та складання іспиту з дисципліни.