Розрахунок апаратів відповідального призначення

ID: 9476
Вибіркова дисципліна
Навчальна дисципліна професійної підготовки
Рік впровадження: 
2020.
Кількість кредитів ЄКТС: 
4.50.
Форма контрою: 
Екзамен.
Кількість аудиторних занять: 
30 годин лекційних занять, 14 годин практичних занять.

Мета дисципліни: 
є формування комплексу інженерних знань і забезпечення спеціальної підготовки студентів в області розрахунку та конструювання типового обладнання галузевого машинобудування при його проектуванні, експлуатації та модернізації.. 
Завдання дисципліни: 
опанувати методи інженерних розрахунків при проектуванні тонкостінних апаратів оболонкового типу з урахуванням впливу температури, властивостей матеріалу, навантаженності конструкції; вибору та розрахунку опор різного типу для вертикальних та горизонтальних корпусів апаратів; здійснювати аналіз та вибирати відповідні фланцеві з’єднання, проводити їх конструктивні розрахунки; вибору сучасних методів забезпечення надійної роботи обладнання.

Основні результати навчання

Вміти виконувати конструкторські розрахунки об’єктів галузевого машинобудування, використовуючи нормативну та довідникову інформацію на основі знань про конструкцію, принцип роботи, технічні характеристики, правилабезпечноїексплуатації.
Знати методи проведення досліджень та вміти аналізувати складність технічних систем, розуміти складність задач оптимізації цих систем та їх елементів, та вдосконалювати методики їх проведення.
Розв’язувати складні задачі і проблеми, що пов’язані з проектуванням, конструюванням, виробництвом та експлуатацією апаратів відповідального призначення 

Практичне значення та використання отриманих знань:
Важливою складовою є набуття здобувачем навичок самостійної роботи, необхідних для подальшого поглиблення й оновлення знань, умінь  та навичок, що безпосередньо формує інженерний світогляд фахівця. В результаті вивчення дисципліни здобувач буде спроможним  проектувати, конструювати, забезпечувати виробництво та монтаж об’єктів галузевого  машинобудування з використанням принципів та методів механічної інженерії, математичного апарату високого рівня. 

Форми організації освітнього процесу:

Л – лекційні заняття; 
ПЗ – практичні заняття; 
СРС – самостійна робота здобувача вищої освіти; 
К – консультації викладача;
МКР1 і МКР2  – модульні контрольні роботи

Інформаційне забезпечення
Робоча навчальна програма дисципліни, конспект лекцій, методичні матеріали до виконання практичних завдань.