Інтелектуальна власність та авторське право

ID: 9347
Навчальна дисципліна загальної підготовки
Edition: 
2020.
Number of ECTS credits: 
3.00.
Final form of control: 
Test.
Number of classroom classes: 
30 годин лекційних занять, 14 годин практичних занять.

Мета дисципліни: дисципліна «Інтелектуальна власність та авторське право» спрямована на глибоке засвоєння здобувачами обсягу знань, що формують правничий світогляд особистості, юридичне мислення, застосування теоретичних правових знань у практичних ситуаціях, що виникають у сфері інтелектуальної власності та авторського права. Важливою складовою є набуття навичок самостійної роботи, необхідних для подальшого поглиблення й оновлення правових знань, що безпосередньо формує правосвідомість і правову культуру фахівця.
Завданнядисципліни :засвоїти основи інтелектуальної власності та авторського права;висвітлити роль інтелектуальної власності та авторського права в економічному та культурному розвитку суспільства;навчити здобувачів користуватися національною нормативно-правовою базою у сфері інтелектуальної власності та авторського права;сформувати уміння щодо набуття, здійснення та захисту прав інтелектуальної власності та авторського права.

Основні результати навчання

Вміти використовувати методи та правила управління інформацією та роботу з документами за професійним спрямуванням. Володіти методиками та сучасними засобами інформаційних технологій. Знати та розуміти закономірності, методи та підходи творчої та креативної діяльності, системного мислення у професійній сфері. Знати основи кадрового менеджменту, авторського праву, професійної педагогіки, що сприяють розвитку загальної культури й соціалізації особистості та спрямовують її до етичних цінностей. Уміння застосовувати знання і розуміння для розв’язання задач, які характерні обраній спеціальності. Розуміти необхідність бути наполегливим у досягненні мети та якісного виконання робіт у професійній сфері.

Форми організації освітнього процесу та види навчальних занять

Л – лекційні заняття; ПЗ – практичні заняття; СРС – самостійна робота здобувача вищої освіти; РР – реферативна робота; МКР – модульна контрольна робота; К – консультації.

Тематика та види навчальних занять

1 тиждень 
Л1. Поняття та система інтелектуальної власності та авторського права.
СРС. К.

2 тиждень
Л2. ПЗ1. Основи інтелектуальної власності.
СРС, К.

3 тиждень
Л3. Загальна характеристика об’єктів та суб’єктів праваінтелектуальної власності.
СРС. К.

4 тиждень
Л4. ПЗ2. Система законодавства про інтелектуальну власність.
СРС. К.

5 тиждень
Л5. Авторське право.
СРС. К.

6 тиждень
Л6. ПЗ3. Суміжні права.
СРС. К.

7 тиждень
Л7. Винахід, корисна модель, промисловий зразок.
МКP№1. СРС. К.

8 тиждень
Л8. ПЗ4. Компонування інтегральних мікросхем.
СРС. К.

9 тиждень
Л9. Право інтелектуальної власності на сорти рослині породи тварин.
СРС. К.

10 тиждень
Л10. ПЗ5. Право інтелектуальної власності на правові засоби індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг.
СРС. К.

11 тиждень
Л11. Раціоналізаторська пропозиція. 
СРС. К.

12 тиждень
Л12. ПЗ6. Комерційна таємниця та ноу-хау. 
СРС. К.

13 тиждень
Л13. Правова охорона наукових відкриттів.
СРС, К.

14 тиждень
Л14. ПЗ7. Договори у сфері інтелектуальної власності.
МКP№2. СРС. К.

15 тиждень
Л15. Патентна інформація і патентні дослідження. 
СРС. РР.

Самостійна робота 

Самостійна робота складає 46 годин. 

Процедура оцінювання

Система оцінювання рівня навчальних досягнень ґрунтується на принципах ЄКТС та є накопичувальною. Дисципліна поділяється на два семестрові модулі. Здобувачі протягом семестру готуються до лекційних та практичних занять, виконують дві модульні контрольні роботи та реферативну роботу. Модульні контрольні роботи № 1 та № 2 виконуються у письмовій або електронній формі. Модульна робота складається з теоретичної частини (20 тестових запитань) та практичної частини (1-2 завдання). Відповідь на кожне тестове запитання оцінюється максимум в 1 бал. Повне правильне виконання кожного практичного завдання оцінюється в 5 балів. Кожний модуль оцінюється у максимально можливі 50 балів:
Семестровий модуль № 1
ПЗ1. Оцінка за виконання – 5 балів (2 тиждень).
ПЗ2. Оцінка за виконання – 5 балів (4 тиждень).
ПЗ3. Оцінка за виконання – 5 балів (6 тиждень).
РР(ч.1). Оцінка за виконання – 5 балів. Термін надання – 7 тиждень.
МКР1. Модульна контрольна робота – 30 балів (7 тиждень). Перескладання можливе протягом 8–10 тижнів за розкладом консультацій.
Семестровий модуль № 2
ПЗ4. Оцінка за виконання – 5 балів (8 тиждень).
ПЗ5. Оцінка за виконання – 5 балів (10 тиждень).
ПЗ6. Оцінка за виконання – 5 балів (12 тиждень).
ПЗ7. Оцінка за виконання – 5 балів (14 тиждень).
РР(ч.2). Оцінка за виконання – 5 балів. Термін надання та захист – 14-15 тижні.
МКР2. Модульна контрольна робота – 25 балів (15 тиждень).
Максимальна оцінка за повний обсяг виконаних навчальних елементів дисципліни – 100 балів. Індивідуальна робота. Бездоганне та своєчасне виконання та захист РР оцінюється у 10 балів (5 балів у семестровому модулі № 1 та 5 балів у семестровому модулі № 2), які складаються зі: змістовного розкриття теми; аналізу стану розробки обраної проблематики в літературі та публікаціях; логічного, аргументованого викладу матеріалу та публічного захисту роботи. Робота має бути оформлена згідно зі стандартами та методичним забезпеченням дисципліни. Етап 1 РР оцінюються максимум у 5 балів, етапи 2 та 3 – 5 балів за представлення результатів роботи у вигляді доповіді та відповіді на додаткові запитання під час захисту.
Підсумковим контролем з дисципліни є залік.

Умови допуску до підсумкового контролю 

До заліку допускаються здобувачі вищої освіти, які виконали всі види навчальних елементів навчальної дисципліни не менш, ніж на 60 %. Залік є результатом роботи за двома модулями (сума балів). Залік відбувається за всіма тематичними (змістовними) модулями дисципліни. Здобувач вищої освіти вважається успішним, якщо йому зараховано обидва семестрових модулі, а підсумкова оцінка складає 60 (та більше) балів. За бажанням здобувач може підвищити заліковий бал. 

Складання / перескладання заліку відбувається за встановленим деканатом розкладом.

Політика освітнього процесу

Здобувач зобов’язаний своєчасно та якісно виконувати всі отримані завдання; за необхідністю з метою з’ясування всіх не зрозумілих під час самостійної та індивідуальної роботи питань, відвідувати консультації викладача. Дотримуватись принципів академічної доброчесності.

Виконаний не свій варіант завдання здобувачем не оцінюється.

Робота, яка виконана після встановлених викладачем термінів, не приймається.

Відсутність здобувача на модульній контрольній роботі відповідає оцінці «0».

Складання/перескладання модулів, заліку – за встановленим деканатом розкладом.

Під час лекції здійснювати телефонні дзвінки забороняється.

Під час розв’язання МКР забороняється користуватись будь-якими літературними джерелами.