«На шляху до Європейського Союзу» – в Одеській політехніці на базі кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Гуманітарного факультету відбулася Міжнародна конференція та майстер-клас

25 листопада 2021 року

Захід відбувся в рамках проєкту Інституту безпеки та міжнародного розвитку (Польща, Варшава) «Зміцнення співпраці і стратегічної комунікації шляхом покращення уявлення про ЄС, ознайомлення з європейськими цінностями та принципами». До участі долучилися 148 учасників (вчених, студентів, журналістів, громадських діячів, представників місцевого самоврядування) в режимі Zoom-конференції. З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Одеської політехніки Дмитро Дмитришин.

Завідувач кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій, заслужений працівник освіти України Василь Спрінсян презентував наукові здобутки університету та кафедри на шляху до євроінтеграції, підкреслив значущість її тематики. В атмосфері плідного обміну думками обговорили актуальні питання впровадження європейських норм, пріоритетні завдання освітнього простору. Долучились до найкращих практик Мазовецького воєводства, Ягеллонського університету (Польща, Краків), Інституту безпеки та міжнародного розвитку (Польща, Варшава). В конференції взяли участь стейкхолдери - генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова, голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України Юрій Работін.

Конференція об’єднала науковців півдня України та Польщі. Тематика наукового заходу охоплювала коло проблем, пов’язаних з базовими цінностями ЄС, перевагами та можливостями Української держави, що інтегрується до ЄС. Увага була зосереджена на зміцненні співпраці і стратегічної комунікації шляхом покращення уявлення про Європейський Союз серед мешканців Одеської області. Модераторами заходу були відомий український журналіст Андрій Куликов та директор Інституту безпеки та міжнародного розвитку у Варшаві Богуслав Пацек.