Національний університет "Одеська політехніка" став учасником міжнародного проєкту "Зелена трансформація в українських університетах" Green Transition in Ukrainian Universities (GNUA)

30 січня 2023 року

Національний університет "Одеська політехніка" став одним із семи українських закладів вищої освіти, які Альянс Unite!, за ініціативою Вроцлавської політехніки, запросив до співпраці в рамках проєкту "Зелена трансформація в українських університетах" (Green Transformation at Ukrainian Universities). Фінансову підтримку проєкту здійснює польське Національне агентство академічних обмінів (NAWA).

Проєкт має на меті підтримку академічної спільноти України шляхом залучення партнерських установ до регулярних заходів у рамках програми Erasmus+ project 2022-2026, WP8, "An Open Innovation Community for the Green Transition".

Налагодження постійної співпраці між українськими університетами та Альянсом Unite! сприятиме процесу інтеграції нашої держави до Європейського Союзу.

В основу проєкту покладено імплементацію комплексних завдань за чотирма основними напрямами:

  • розробка "зелених стандартів" для українських університетів у сфері освіти та наукової діяльності в області інженерно-технічних наук (розробка локальної версії зелених стандартів з урахуванням специфіки українських університетів);
  • розробка моделі "зеленого кампусу", впровадження стандартів та оцінка процесу впровадження зелених стандартів у сферу науково-педагогічної діяльності та функціонування кампусу.
  • 2-тижневий курс "Зелені технології для розвитку українського суспільства", для здобувачів та науково-педагогічних працівників українських університетів (курс буде зосереджений на темах, що стосуються дисциплін, які будуть застосовні дв процесі реконструкції та модернізації промисловості та інфраструктури України);
  • розробка системи мікрокредитів Unite! у тематично пов’язаній сфері "зеленої трансформації" та надання доступності для студентів закладів вищої освіти України.

Перша організаційна зустріч та початок активної фази роботи над проєктом відбулись 25-28 січня в м. Вроцлав (Польща).

Науково-методичні та прикладні розробки Одеської політехніки щодо імплементації в освітній процес та освітню діяльність завдань проєкту презентували координатор проєкту від університету - професор Забарна Е.М. та учасники проєкту: професори Денисова А.Є., Савєльєва О.С.