29 квітня на базі кафедри екологічної безпеки та гідравліки Одеської політехніки відбулася студентська науково-практична конференція «Екологічна безпека та сталий розвиток». Цей щорічний захід уже став надійним майданчиком для обговорення викликів сьогодення — від екологічних загроз до практичних рішень, що можуть вплинути на майбутнє.
Головною рушійною силою конференції були студенти-екологи — активні, відповідальні, ініціативні молоді науковці, які не лише презентували власні напрацювання, а й пропонували нові підходи до захисту довкілля. У їхніх доповідях ішлося про стан водних ресурсів, зміну клімату, енергоефективність, циркулярну економіку, адаптацію до нових екологічних реалій.
Особливу зацікавленість студентів викликали сучасні підходи до відновлення природних процесів в українських регіональних екосистемах. Як продовження діалогу, 7 травня відбулася зустріч студентів з виконавчим директором Rewilding Ukraine Олегом Дьяковим — фахівцем із відновлення екосистем. Під час цієї розмови майбутні екологи дізналися, що таке ревайлдинг, як повертаються дикі природні процеси без втручання людини на прикладі території дельти Дунаю, і як кожен може долучитися до цього глобального руху. Для охочих дізнатися більше доступна онлайн-лекція за посиланням.
Захід показав, що інтерес до тем екології й сталого розвитку серед студентів зростає. Це створює можливості для подальших освітніх і наукових ініціатив, які можуть поступово інтегруватися в щоденну діяльність університету.






