У Національному університеті «Одеська політехніка» відбулося урочисте відзначення науковців з нагоди Дня науки. Церемонія нагородження пройшла 20 травня 2026 року під час засідання ректорату університету. Відзнаки представникам університетської спільноти вручив перший проректор Сергій Нестеренко.
Під час заходу було відзначено науково-педагогічних працівників та співробітників університету за вагомий внесок у розвиток науки, освіти, підготовку фахівців, активну дослідницьку діяльність та високий професіоналізм.
Відзнаки Одеської міської ради отримали:
- Світлана Антощук, директор Навчально-наукового інституту комп’ютерних систем, доктор технічних наук, професор — Почесна відзнака Одеського міського голови «Трудова слава»;
- Анатолій Фурман, директор Навчально-наукового інституту гуманітарних наук, доктор психологічних наук, професор — Почесна грамота Виконавчого комітету Одеської міської ради;
- Сергій Кондратьєв, старший викладач кафедри інформаційних систем Навчально-наукового інституту комп’ютерних систем, кандидат технічних наук — Почесна грамота Виконавчого комітету Одеської міської ради.
Окремо було відзначено науковців університету нагородами Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної військової адміністрації. Серед нагороджених:
- Оксана Савєльєва, професор кафедри інтегрованих технологій управління Навчально-наукового інституту штучного інтелекту та робототехніки, доктор технічних наук, професор — Почесна грамота Одеської обласної державної (військової) адміністрації;
- Елеонора Забарна, завідувач кафедри інтегрованих технологій управління Навчально-наукового інституту штучного інтелекту та робототехніки, доктор економічних наук, професор — Подяка Голови Одеської військової адміністрації;
- Валентина Кубко, доцент кафедри міжнародних відносин та права Навчально-наукового інституту гуманітарних наук, кандидат філософських наук, доцент — Подяка Одеської обласної ради.
Почесні грамоти Одеської обласної ради отримали:
- Вікторія Кривда, завідувач відділу аспірантури і докторантури, кандидат технічних наук, доцент;
- Павло Тесленко, завідувач кафедри штучного інтелекту та аналізу даних Навчально-наукового інституту штучного інтелекту та робототехніки, кандидат технічних наук, доцент;
- Віктор Ковтун, старший викладач кафедри штучного інтелекту та аналізу даних Навчально-наукового інституту штучного інтелекту та робототехніки.
Почесними грамотами Департаменту освіти і науки відзначені:
- Віра Кандєєва, заступник директора Навчально-наукового Інституту енергетики, кандидат економічних наук, доцент;
- Анжеліка Карамушко, заступник директора Інституту дистанційної та заочної освіти, кандидат технічних наук, доцент;
- Катерина Дмитренко, провідний фахівець навчальної лабораторії медичної техніки та реабілітації Навчально-наукового інституту медичної інженерії.
Нагороди Південного наукового центру НАН України і МОН України отримали:
- Олександр Бавико, завідувач кафедри підприємництва і торгівлі Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту, доктор економічних наук, професор — Подяка Голови Південного наукового центру НАН України і МОН України;
- Владислав Суворов, доцент кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Навчально-наукового інституту електромеханіки та енергоменеджменту, доктор філософії — Почесна грамота Південного наукового центру НАН України і МОН України;
- Галина Куспляк, доцент кафедри публічної служби та права Навчально-наукового інституту публічної служби та управління, кандидат наук з державного управління, доцент — Почесна грамота Південного наукового центру НАН України і МОН України.
В університеті відзначають, що ці нагороди є свідченням високого рівня професіоналізму науковців Національний університет «Одеська політехніка», їхньої відданості освітній та дослідницькій діяльності, а також вагомого внеску у розвиток науки й підготовку майбутніх фахівців навіть у складних умовах сьогодення.













