За сприянням Одеської політехніки 16–17 липня відбувся міжнародний форум «Ефективна промисловість для обороноздатності», присвячений актуальним проблемам обороноздатності країни та залучення науковців до вирішення сучасних викликів

17 липня 2021 року

В перший день форуму розглядались актуальні питання, що пов’язані із досвідом сучасних військових конфліктів та адаптації інфраструктури Державного концерну «УКРОБОРОНПРОМ» щодо підвищення ефективності реагування на них. З привітальним словом виступив генеральний директор Державного концерну «УКРОБОРОНПРОМ» Юрий Гусєв та губернатор одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Другий день форуму був присвячений сучасним технічним оборонним засобам:

  • безпілотна техніка під час військових операцій на суші, морі, в повітрі;
  • майбутнє авіабудування та авіаремонту України;
  • управління підприємствами та циклами оборонного виробництва.

Учасників форуму привітав Гордон Дейвіс, заступник Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій, а також Бруно Лете, старший науковий співробітник Німецького фонду Маршалла.

На форумі приймали участь фахівці оборонної промисловості та армії як з України так із-за кордону. Зарубіжна делегація була представлена військовими та представниками оборонної промисловості із США, Великої Британії, Польщі, Бельгії, Туреччини.

В роботі форуму активну участь прийняли науковці Одеської політехніки під керівництвом в.о. ректора проф. Оборського Г.О. Було порушено багато питань з приводу участі фахівців Одеської політехніки в актуальних проектах. Під час неформальних бесід відбулись цікаві зустрічі із представниками Державного концерну «УКРОБОРОНПРОМ» та намічені подальші кроки спільної участі у підвищенні обороноздатності країни.  

В роботі форуму активну участь прийняли на ряду з науковцями студенти та аспіранти Одеської політехніки, які виступили в якості волонтерів форуму, а також змогли спілкуватись із українськими та зарубіжними фахівцями, підвищуючи свій рівень знань. Містер Гордон Дейвіс провів бесіду з нашими волонтерами та виразив надію на подальший науковий ріст студентів та майбутню співпрацю. Оксана Сироїд, віце-президент Київської школи економіки, від організаторів форуму виразила щиру подяку за якісну активну працю волонтерів Одеської політехніки.