Вентилятори та насоси

Elective discipline
Навчальна дисципліна професійної підготовки
Обсяг освітнього компонента: 
• у кредитах ЄКТС — 4.5.
Кількість аудиторних занять: 
Лекційних занять - 15, лабораторних занять 7.
Самостійна робота: 
91 година.
Семестровий контроль: 
Test.
Освітню компоненту забезпечує: 
Компетентності: 

К1. Здатність застосовувати знання щодо фізичних процесів взаємодії рідини, що транспортується, з робочими органами гідромашин (вентиляторів та насосів), балансу енергії у цих машинах, роботи нагнітачів на гідравлічну мережу.
К2. Здатність конструювати, розраховувати та
кваліфіковано експлуатувати нагнітачі, що входять до складу устаткування технологічного процесу на АЕС.

Передумови вивчення дисципліни: 

Загальна фізика;
Вища математика;
Опір матеріалів;
Технічна термодинаміка;
Гідрогазодинаміка

Результати навчання: 

РН1. Розуміння міждисциплінарного контексту спеціальності «Атомна енергетика».
РН2. Вміння розробляти і проєктувати складні вироби в теплоенергетичній галузі, процеси і системи, що задовольняють встановлені вимоги, які можуть включати обізнаність про технічні й нетехнічні (суспільство, здоров'я і безпека, навколишнє середовище, економіка і промисловість) аспекти.
РН3. Розуміння основних властивостей та обмежень застосовуваних матеріалів, обладнання та інструментів, інженерних технологій і процесів.

2024