Кафедра біомедичної інженерії

Детальніше про кафедру

У 2013 році в структурі Одеського національного політехнічного університету у складі навчально-наукового інституту медичної інженерії, відповідно до Наказу ректора від 24.06.2013 р. №30 «Про створення кафедри загальної та медичної фізики», була заснована нова кафедра «Загальної та медичної фізики» (ЗМФ). Виконуючим обов’язки завідувача кафедри було призначено доктора фізико-математичних наук, професора Дудзінського Юрія Михайловича.

З 2013 р. кафедра «Загальної та медичної фізики» є загальноосвітньою. Кафедрою здійснюється підготовка студентів різних курсів Навчально-наукового інституту медичної інженерії. Також здійснюється підготовка студентів першого та другого курсів з основних розділів фізики для інститутів: Навчально-наукового інституту медичної інженерії; Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки, радіоелектроніки та телекомунікацій; Навчально-наукового інституту промислових технологій, дизайну та менеджменту; Українсько-іспанського навчально-наукового інституту; Українсько-німецького навчально-наукового інституту; Українсько-польського навчально-наукового інституту; Хіміко-технологічного факультету та Інституту дистанційної і заочної освіти.

З 2014 року кафедрою «Загальної та медичної фізики» проводиться щорічна Всеукраїнська науково-технічна конференція «Фізика та медицина у сучасному житті», до участі у якої запрошуються вчені, здобувачі наукових ступенів, викладачі та студенти закладів вищої освіти України. 

З 2016 р. кафедра «Загальної та медичної фізики»  здійснює співробітництво з підприємницькими колами: Одеською обласною організацією «Товариства сприяння обороні України», «ФОП Сакун О.Ю.» та Одеським представництвом ТОВ «Спектр-Агро», що пропонує співпрацю з метою вдосконалення комунікацій між університетом та організаціями по створенню єдиного інформаційного, науково-технічного і науково-освітнього середовища у сфері науки, освіти і реального сектора економіки, надання наукового консультування з боку кафедри «Загальна та медична фізика».

З 2017 року кафедра є випусковою і здійснює підготовку бакалаврів за спеціальністю 163 – біомедична інженерія за всіма формами навчання (денна, заочна, за рахунок коштів державного бюджету, за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб).

З 2018 року при кафедрі «Загальної та медичної фізики» на постійній основі функціонують 5 наукових студентських гуртків.

Починаючи з вересня 2020 року кафедру очолила доктор технічних наук, професор Тітова Наталія Володимирівна. З листопада 2020 року кафедру перейменували у Кафедру біомедичної інженерії. 

Кафедра біомедичної інженерії уклала договори про співпрацю з КНП «Одеський обласний онкологічний диспансер», Одеською обласною клінічною лікарнею – центром телемедицини, Науково-дослідним інститутом «NanoSapiens», кафедрою біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка.

1 квітня 2021 року разом з  науково-дослідним інститутом «NanoSapiens» відкрили навчальну лабораторію медичної техніки та реабілітації для навчання та проходження практики студентами спеціальності «Біомедична інженерія». 

Організовано гуртки для студентів з розроблення медичних баз даних, проектування обладнання для телемедичних цілей.

Кафедра тривалий час співпрацює з факультетом електроніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». 

В рамках такої взаємодії відбувалися спільні наукові семінари, на яких заслуховувались аспіранти та пошукачі, участь у міжнародних наукових конференціях, які проходили на базі кафедри біомедичної інженерії Одеської політехніки – Всеукраїнська науково-технічна конференція «Фізика та медицина у сучасному житті». Також між кафедрами відбувається обмін досвідом викладачів, допомога в підготовці кадрів вищої кваліфікації. Прикладом такої співпраці був успішний захист кандидатської дисертації аспірантом кафедри  Вітковим В.В. (2014 р.), на цей час директором Новокаховського політехнічного коледжу «Одеської політехніки». В рамках наукової спеціальності «Біомедична інженерія» на Спеціалізованій вченій раді НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся захист кандидатської дисертації на тему «Струминні акустичні випромінювачі для біомедичної апаратури» доцентом кафедри Манічевою Н.В. (2019 р.).

На цей час встановлюються ще більш тісні наукові стосунки з кафедрою електронної інженерії, завідуючий кафедрою доктор технічних наук, професор Тимофєєв В.І. (стара назва – кафедра фізичної та біомедичної електроніки) НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського в галузі медичної інженерії, що відповідає новому напрямку діяльності нашої кафедри.