Кібербезпека

ID: 50645
Field of knowledge 
12 Information Technology
Specialty 
125 Cyber Security
Form of study 
Full-time; Extramural.
Availability of accreditation 
Why is it worth getting higher education on this educational program 

 На сьогоднішній день інформаційна та кібернетична безпека стає однією з найбільш актуальних проблем сучасного високотехнологічного суспільства. Щороку спостерігається збільшення випадків порушення інформаційної безпеки. Крадіжки з банківських карт, підробка електронних документів, несанкціонований доступ до конфіденційної інформації, модифікація та знищення інформації, перехоплення секретних повідомлень, кібератаки – неповний список небезпек, що тісно пов’язані з розвитком інформаційних технологій та впровадженням їх в усі сфери життя сучасної людини. При цьому потоки інформації в кіберпросторі збільшуються з кожним роком, ставлячи питання безпеки передачі даних у комунікаційних мережах і їх захист від несанкціонованого доступу усе більш гострим. Відповіддю на даний виклик є повсюдне впровадження систем і методів кібербезпеки. 

Кібербезпека - це захищеність від наявних і потенційно небезпечних проявів інформаційного впливу, що створюють небезпеку для функціонування інформаційних систем, мереж, програмних і апаратних засобів. Не буде перебільшенням сказати, що об'єктом діяльності фахівця з кібербезпеки є процеси захисту інформації у всіх її видах.

Дана освітньо-професійна програма дозволяє оволодіти сучасними методами та засобами кібернетичної та інформаційної безпеки (технічними, програмними, організаційними, законодавчими ті іншими), які використовуються сьогодні в інформаційному просторі. Особливістю даної освітньої програми є те, що значна увага в її межах приділяється питанням сучасного програмування, програмним засобам захисту інформації, захисту інформаційно-комунікаційних, комп’ютерних систем, що значно розширює можливості її випускників при працевлаштуванні, дозволяючи займати посади, які взагалі пов’язані з впровадженням та застосуванням інформаційних технологій.

На сьогоднішній день спостерігається значний дефіцит фахівців з кібербезпеки в Україні та за її межами, тому випускники даної освітньої програми користуються високим попитом на ринку праці та є високооплачуваними співробітниками. Випускники освітньої-професійної програми «Кібербезпека» є затребуваними фахівцями у державних та приватних установах: кіберполіції, банках, телекомунікаційних компаніях, службах спецзв’язку, IT-компаніях тощо. 

Інвестиції у сферу кібербезпеки щороку зростають, що вказує на важливість та актуальність даної професії не тільки сьогодні, а й в майбутньому.

Program profile

Educational components of the program (training plan)
Upon a successful completion of respective educational program with subsequent attestation the student (graduate), is awarded an appropriate University degree qualification getting the relevant level higher educational institution Diploma.
Higher education studies qualification level/degree awarded to graduates:
Higher education document issued to graduates:
Bachelor Diploma;
European model Bachelor Diploma Supplement.
Special field Department ensuring the program implementation 
Educational Program Manager, contact person 
Агаджанян Олена Василівна