Соціальна інженерія

ID: 50874
Field of knowledge 
12 Information Technology
Specialty 
125 Cyber Security
Specialization 
Соціальна інженерія
Form of study 
Full-time; Extramural.
Availability of accreditation 
Why is it worth getting higher education on this educational program 

На сьогоднішній день інформаційна та кібернетична безпека стає однією з найбільш актуальних проблем сучасного високотехнологічного суспільства. 

Найбільш сучасною, дуже молодою складовою кібербезпеки є соціальна інженерія. Сьогодні соціальна інженерія найчастіше розглядається лише як вид злочинної діяльності, що полягає у використанні психологічних технік для одержання конфіденційної інформації або створенні таких умов і обставин, які максимально ефективно приводять до конкретного необхідного результату, з використанням соціології й психології. Але це погляд лише з однієї сторони. Дійсно, як писав Парацельс, "усе є отрута, усе є ліки". Методами соціальної інженерії можна повернути добре ім'я компанії після атаки конкурентів або чорного піару. Психологічні методи можуть бути використані, наприклад, при деанонімізаціії мережевих "тролів", що може змусити їх вилучити небажані відгуки або наклеп. Соціальні інженери можуть виконувати функції розвідки в кіберпросторі в умови сучасних інформаційних війн. Всьому цьому ми навчимо вас в межах цієї освітньої програми.

Наша освітня програма є унікальною в Україні, вона не має аналогів в межах даної технічної спеціальності, дозволяючи оволодіти сучасними методами та засобами кібернетичної та інформаційної безпеки (технічними, програмними, організаційними, законодавчими ті іншими), які використовуються сьогодні в інформаційному просторі, з додатковим залученням соціології, психології, теорії управління. Характерною особливістю даної програми є поглиблене вивчення дисциплін, спрямованих на соціальний аспект кібербезпеки та захисту інформації, що значно розширює можливості її випускників при працевлаштуванні, роблячи їх унікальними фахівцями-«технарями», що володіють техніками соціальної інженерії.

На сьогоднішній день спостерігається значний дефіцит взагалі фахівців з кібербезпеки в Україні та за її межами, зокрема фахівців з соціальної інженерії в області кібербезпеки, які на цей час практично відсутні, тому випускники даної освітньої програми користуються високим попитом на ринку праці та є високооплачуваними співробітниками, затребуваними фахівцями у державних та приватних установах: кіберполіції, банках, телекомунікаційних компаніях, службах спецзв’язку, IT-компаніях тощо. 
Інвестиції у сферу кібербезпеки щороку зростають, що вказує на важливість та актуальність даної професії не тільки сьогодні, а й в майбутньому.

Program profile

Educational components of the program (training plan)

Scanned copies of the educational program and curriculum

Upon a successful completion of respective educational program with subsequent attestation the student (graduate), is awarded an appropriate University degree qualification getting the relevant level higher educational institution Diploma.
Higher education studies qualification level/degree awarded to graduates:
Higher education document issued to graduates:
Bachelor Diploma;
European model Bachelor Diploma Supplement.
Special field Department ensuring the program implementation 
Educational Program Manager, contact person 
Зоріло Вікторія Вікторівна